Rozkład zajęć

Ramowy program dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

6.30-8.30Schodzenie się dzieci.

Zabawy według inwencji dzieci w kącikach tematycznych, ćwiczenia poranne, praca indywidualna lub z zespołem dzieci o charakterze obserwacyjnym, stymulująco – kompensacyjnym i wychowawczym, gry dydaktyczne, zabawy ruchowe, zabawy ze śpiewem, zabawy integracyjne, prace porządkowe.

8.30-12.00 – Zajęcia edukacyjno – wychowawcze oraz śniadanie

Zajęcia w kręgu, praca z pomocami dydaktycznymi Montessori, rozwijanie indywidualnych zdolności, możliwości i zainteresowań dzieci, kwadrans na bajkę w ramach zajęć dydaktyczno stymulujących umiejętności życia codziennego, w tym:

8.30-9.30 – Śniadanie

Doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku (śniadanie).

9.00-11.00 – Zajęcia edukacyjno – wychowawcze

Zajęcia z programów wspomagających wychowanie przedszkolne, język angielski.

11.00-12.00 – Zabawy na świeżym powietrzu

Zabawy na placu zabaw, dydaktyczne, tematyczne, ruchowe, badawcze, zabawy i ćwiczenia logopedyczne, spacery.

12.00-12.30 – Obiad (zupa)

Czynności samoobsługowe, przygotowanie di posiłku, nakrycie stołów, ćwiczenia umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku, prawidłowego posługiwania się sztućcami.

12.30-13.30 – Odpoczynek poobiedni

Relaksacja przy spokojnej muzyce, zabawy planszowe i konstrukcyjne, czytanie bajek i  baśni przez nauczyciela.

13.30-14.15 – Obiad ( II danie)

Czynności samoobsługowe, ćwiczenia umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku, prawidłowego posługiwania się sztućcami.

14.15-15.45 – Kontynuacja zajęć edukacyjno – wychowawczych

Zabawy dydaktyczne, tematyczne, ruchowe, badawcze, twórcze, plastyczno – techniczne, ćwiczenia gramatyczne i słownikowe, zajęcia umuzykalniające, zabawy i ćwiczenia logopedyczne,  język angielski, rytmika z elementami tańca (raz w tyg.), Język francuski (raz w tyg.), gimnastyka, gry sportowe, spacery, zajęcia z programów wspomagających wychowanie przedszkolne.

15.45-16.00 – Podwieczorek

Czynności samoobsługowe i porządkowe, pomoc w nakrywaniu do posiłku.

16.00-17.00 – Zabawy integracyjne

Gry dydaktyczne, stolikowe, praca wyrównawcza, indywidualna, zabawy ruchowe, zabawy według upodobań dzieci, zabawy tematyczne, pobyt na świeżym powietrzu, zajęcia o charakterze wychowawczym, kwadrans na bajkę.

17.00-18.00 – Zakończenie dnia

Ciche zajęcia indywidualne, zabawy swobodne, podejmowanie z inicjatywy dzieci, prace porządkowe, omówienie z dziećmi wydarzeń z dnia, porządkowanie sali, rozejście się dzieci do domów.

Witamy w Modelowym Przedszkolu
Poznaj zalety najlepszego przedszkola dla Twojego dziecka. Tylko u nas Twój maluch będzie czuł się jak w domu.
  • Piękne miejsce
  • Grupy tematyczne
  • Metoda Montessori
  • Najlepsi specjaliści

Zadzwoń!

Zadzwoń i umów się na spotkanie.

537-464-710
Skontaktuj się